رویترز

یک هکر 28 ساله به جرم یکی از بزرگترین دزدی های اطلاعاتی که تا کنون تاریخ به خود دیده است محکوم می شود. قاضی پرونده در این فکر است که چگونه باید تقاص میلیون ها نفر را که قربانی این دزدی اطلاعاتی شده اند را از این هکر پس بگیرد.

پرونده ی این جوان 28 ساله، آلبرت گون زالس اهل شهر میامی حاکی از این است که وی از یک ماه قبل مرتکب دزدی های اطلاعاتی در شهر های ماساچوست و نیو یورک شده است. بنا به گفته ی بازپرسان پرونده، هکر جوان یک گروه تبهکار بین المللی را هدایت می کرده که این گروه مسئولیت دزدی شماره های 40 میلیون کارت اعتباری و کارت خودپرداز بانک و زنجیره های تجاری مهم را بر عهده داشته است. هکر 28 ساله همچنین عامل جرایم مشابهی در شهر نیوجرسی بوده است.


پس از اینکه مردم گون زالس را پس از دستگیر شدنش دیدند، بدون اینکه هنوز حکمی از جانب دادگاه صادر شده باشد، خود او را محکوم می دانستند. به نظر می رسد، امسال مردم قربانی بیشتر از سال گذشته که گون زالس دستگیر شده بود انزجار از خود نشان می دهند. در جلسه ی دادگاه گون زالس موهای سر خود را تراشیده بود و با لباس زندانی در کنار وکیل خود نشسته بود و با پاسخ هایی کوتاه به سؤالات قاضی پاسخ می گفت.

احتمالاً گون زالس این بار حتی با وجود وکیل خود، به 25 سال زندان محکوم خواهد شد. قاضی زمان قرائت حکم را به ماه دسامبر موکول کرده است و تصمیم بر این است قبل از هر چیز چاره ای از سوی برای جبران خسارت به قربانیان پیدا شود؛ قربانیانی که تجار و صاحبان سرمایه، بانک ها دارای کارت خود پرداز و مشریانشان را شامل می شود.

مسئولان پول های نقد گون زالس، رایانه ، محل سکونت و یک قبضه هفت تیر گون زالس را مصادره کرده اند که اموال مصادره شده از وی ارزشی برابر با 6/1 میلیون دلار دارد. بنا به نظر وکیل مدافع گون زالس و آنچه در کیفرخواست آمده است این مبلغ در مقابل ضرری که گون زالس جوان بر قربانیان وارد است ناچیز است.