شرکت لوجی تک یک کیبرد بی سیم جدید برای کامپیوترساخته است که با استفاده از نور کار می کند. حتی امکان استفاده با نور مهتابی دفتر کار را هم دارد. کیبرد لوجی تک بی سیم K750 اولین کیبردی است که از انرژی خورشیدی استفاده می کند و در عین حال در مکان های بسته هم امکان بهره گیری از هر منبع نوری موجود را دارد. از این رو با وجود کیبرد خورشیدی لوجی تک مشکلی از نظر باتری وجود نخواهد داشت.

کیبرد بی سیم

آقای دنیس پاویلارد در سمت معاونت رئیس بازاریابی شرکت لوجی تک در زمینه ی کیبرد و کامپیوترهای رومیزی در مورد این محصول بی نظیر چنین گفته است: کیبرد بی سیم خورشیدی لوجی تک برای تغذیه از نور استفاده می کند اما جالب اینجا است که در تاریکی مطلق هم حداکثر تا سه ماه دوام می آورد. علاوه بر این بواسطه ی استفاده نکردن از لاستیک پی وی سی در فرآیند ساخت آن و داشتن بدنه ای که کاملاً قابل بازیافت است، حقیقتاً کمترین خسارت را به محیط زیست وارد می کند.


صفحه ی خورشیدی که در این کیبرد به کار رفته است، انرژی مورد نیاز برای کارکرد آن را تأمین کرده و هیچ نیازی به شارژر یا منبع تغذیه ی خارجی نیست. این کیبرد حتی با نور داخل اتاق هم کرده و در شرایط تاریکی مطلق سه ماه شارژ خود را نگه می دارد. بواسطه ی نشانگر مقدار شارژ نوری، هیچ گاه در وسط  کار، کاربر را غافل گیر نخواهد کرد. به علاوه شرکت لوجی تک چاره اندیشی کرده و نرم افزاری را (این نرم افزار از طریق نشانیlogitech.com/k750/solarapp قابل دریافت است) آماده کرده است که نور مورد نیاز برای به کار افتادن کیبرد را اندازه گیری می کند. همچنین این نرم افزار اطلاعاتی مرتبط با مقدار شارژ باتری ارائه می دهد و هنگامی که روبه اتمام باشد، هشدار می دهد.

 کیبرد بی سیم

ضخامت این صفحه کلید فقط 7 میلی متر و نیم بوده و طراحی دلنشینی دارد به گونه ای که کناره های آن خمیده است. نازک بودن ضخامت این کیبرد باعث شده که نگاه کردن به آن و استفاده از آن لذت بخش باشد. بعضی از دکمه های آن نیز گوشه خمیده هستند و طراحی دکمه ها به شکل مقعر در این کیبرد باعث شده است راحت بتوان با انگشتان با آن کار کرد.

در این کیبرد جدید، شرکت لوجی تک از فناوری بی سیم Advanced از نوع 4/2 گیگا هرتز استفاده کرده است که سبب می شود ارتباط این قطعه ی جانبی بدون هیچ تأخیری و بدور از هرگونه اختلالی تا فاصله ی 10 متری برقرار شود. در فناوری بی سیم Advanced که شرکت لوجی تک از آن استفاده کرده است، مسائل امنیتی نیز کاملاً لحاظ شده و از رمزنگاری مخفی AES از نوع 128 بیت استفاده شده است که از بالاترین سطوح امنیتی موجود برخوردار است.

فناوری Unifying، فناوری دیگری است که شرکت لوجی تک به کار گرفته است تا بدین وسیله تا 6 وسیله ی مختلف را به کامپوتر وصل کند. در این فناوری با استفاده از یک گیرنده ی کوچک می توان ماوس، کیبرد و کیبرد ماشین حساب را از طریق ارتباط بی سیم به کامپیوتر وصل کرد و فوراً این قطعات آماده برای کار خواهند بود. کیبرد بی سیم خورشیدی K750هم اکنون با قیمت 99/79 یورو وارد بازار شده است.