کره شمالی کشوری که در پشت پرده حملات اینترنتی به کره جنوبی قرار دارد

این حملات اینترنتی که ده ها سایت کره جنوبی و ایالات متحده را قربانی خود کرده بود، دیروز به پایان رسید اما موجب نقص در صدها کامپیوتری شد که برنامه های زومبی بر روی آن ها نصب بود.

اگرچه کره شمالی اولین مظنون حملات اینترنتی اخیر است و گمان می رود حملات اینترنتی از آنجا نشئت گرفته باشند؛ اما با این وجود این کشور در فهرست کشورهایی که از جانب کمیته ارتباطات کره جنوبی معرفی شده اند قرار نمی گیرد.

روزنامه جونگ آنگ با توجه به خلاصه ای که از جلسه پشت درهای بسته نیروهای امنیتی کره جنوبی به دست آورده می نویسد: آزمایشگاه نظامی 110 کره شمالی که دارای یک تیم هکر می باشد در جهت خراب کردن شبکه اینترنت کره جنوبی اقدام کرده است.

حملات اینترنتی

 

اگر این امر حقیقت داشته باشد و کره شمالی مسئول خرابکاری های اینترنتی اخیر باشد، به معنای دامن زده شدن به تنش هایی است که قبلاً با آزمایش های هسته ای پیونگ یانگ (در ماه مه گذشته) و پرتاب موشک های بالستیک (در ماه ژوئیه) بالا گرفته بود.

کره شمالی، کشوری است که در آنجا تقریباً امکان دسترسی به اینترنت برای هیچ کس وجود ندارد و حتی قادر نیست برای روشن نگاه داشتن شهر های خود در شب، برق کافی تولید کند.

جاسوسان می گویند کیم جونگ ایل، رهبر کشور از سال ها پیش یک تیم را به منظور جنگ سایبرنتی تدارک دیده است.

/ 1 نظر / 83 بازدید
mash87

دم کره شمالی گرم!