پرتاب ماهواره رصد یک در شهریور ماه

تقی پور با بیان اینکه برای ماهواره "رصد 1" تا کنون بسیاری از این عوامل انجام شده است به مهر گفت:  احتمال می رود با انجام تمامی موارد و داشتن شرایط مناسب این ماهواره به عنوان دستاورد جدید فضایی کشور در هفته دولت در مدار قرار گیرد و به فضا پرتاب شود.
 
رئیس سابق سازمان فضایی کشور اضافه کرد: پرتاب دیگر ماهواره های ایرانی از جمله ماهواره طلوع نیز در دستور کار قرار دارد که به زودی اخبار آن از سوی سازمان فضایی کشور اعلام می شود.
 
محمدعلی فرقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران نیز پیش از این گفته بود که چند ماهواره جدید با تلاشهای در دست انجام در نیمه دوم سال 89 رونمایی خواهند شد.
 
به گفته وی سازمان فضایی با همکاری چند دانشگاه در نیمه دوم سال جاری از نمونه مهندسی چند ماهواره رونمایی می کند که این ماهواره‌ها در کلاس ریز ماهواره قرار دارند و تمام مراحل مطالعات، طراحی و ساخت آنها توسط دانشمندان ایرانی انجام شده است.
 
به گفته فرقانی طراحی و ساخت ماهواره ‌های مخابراتی بزرگ "قائم" و "ایران ست" نیز از دیگر برنامه‌های تدوین شده است که کار طراحی و ساخت آن‌ها در سال جاری آغاز شده است.
/ 4 نظر / 27 بازدید
mash87

سلام پسر خوبی؟ خیلی وقته به ما سر نمیزنی گفتم به کل ما رو فراموش کردی ... موفق باشی و خداحافظ...

زهرا

سلام. حالت چطوره؟ خوشی؟ حتما باید بهت بگم تا بیای یه سر به من بزنی؟؟؟؟؟؟؟؟ منتظرتم....

zahra

سلام عزیزم،خوبی خوش میگذره؟؟؟؟ عجب آپیدی،باعث تعجبه!!!!!!!!! عیدتم مبارک عزیزم

zahra

سلام عزیزم،خوبی خوش میگذره؟؟؟؟ عجب آپیدی،باعث تعجبه!!!!!!!!! عیدتم مبارک عزیزم