دری وری گفتن باعث خوشحالی نمی شود

تحقیقات انجام شده نشان داد سکوت حتی اگر طلا هم باشد باعث شادابی فرد نخواهد شد. خانم سیمین وزیری از دانشگاه سنت لوییس واشنگتون می گوید صرف نظر از محتوای موضوعی که افراد راجع به آن با همدیگر حرف می زنند، بیشتر حرف زدن باعث احساس شادابی بیشتر افراد می شود. خانم سیمین وزیری پس از بررسی 20000 صدای ضبط شده نظر خود را اینگونه بیان می دارد که به طور خاص افرادی بیشترین سطح شادابی را به دست می آورند که حرف های پرمغز می زنند و راجع به موضوعات دارای اهمیت با هم صحبت می کنند. در طرف مقابل افرادی از گروه همسالان قرار دارند که با یکدیگر راجع به موضوعات بیهوده حرف می زنند یا با هم پچ پچ می کنند. در این تحقیقات ضبط صداها توسط ضبط صوت هایی انجام گرفت که خود به خود پس از 5/12 دقیقه خاموش می شدند و در آخر بر حسب موضوع بحث صداهای ضبط شده را دسته بندی کردند.

این تحقیقات نشان داد آن دسته از جوانانی که زمان خود را کمتر به تنهایی می گذرانند و در 70 درصد موارد صحبت های جالب و پرمغز با طرف مقابل می کنند شاداب ترین افراد هستند.

خانم وزیری می گوید تحقیقات ما ضرورت تعامل افراد با یکدیگر را در شادکامی مشخص کرد که این خود باعث تبادل نظرات و اطلاعات پر محتوا بین افراد می شود اما شاید بتوانیم از دید دیگری نیز به قضیه بنگریم و آن این است که شاید این شادکامی افراد است که باعث می شود تمایل بیشتری به صحبت کردن با یکدیگر داشته باشند. به هر حال تحقیقات بیشتری در این زمینه در حال انجام است.

/ 5 نظر / 6 بازدید
zahra

سلام حالت چطوره؟؟[لبخند] نیستی؟ کجا هستی؟ بیا آپیدم دیگه میخوام زود به زود به آپم[ماچ]

zahra

سلام ببخشید که فراریت دادم[نیشخند] مرسی از نظری که دادی

zahra

آپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپم[نیشخند]

زهرا

سلام حالت چطوره؟ کجایی؟ خبری ازت نیست؟ نکنه دلخوری قهر کردی؟ یه سر به من بزن.حتما

zahra

سلام خوبی کجایی عجبی یه سری زدی،خوشحالم کردی ما اینیم دیگه چون با همه فرق میکنیم و تازه هستیم از نوشابه هم تعریف میکنیم البته این تعریف برای کسایی که سنگ کلیه دارن پس خوشحال نشو و همون دوغتو بخور[نیشخند][خنده]