ساخت خط چهار مترو تا پایان سال به اتمام می‌رسد

درویش با بیان اینکه یکی از مشکلات مترو تهران برق آن است، گفت: در گذشته سالانه 3 میلیارد تومان برای برق مصرفی مترو می‌پرداختیم که این رقم بعد از اجرای هدفمند شدن یارانه‌ها به 17 میلیارد تومان رسیده است.
 
وی ادامه داد: تاکنون هیچ مبلغی از 110 میلیارد تومانی که قرار بود برای یارانه بلیت مترو تهران و مشهد بپردازند پرداخته نشده است که از مسئولان مربوطه تقاضای کمک در این زمینه را داریم.

مدیرعامل شرکت مترو با بیان اینکه در روزهای آینده شاهد ورود قطارهای جدید به خطوط مترو خواهیم بود، خاطرنشان کرد: 3 محموله جدید وارد کشور شده که یکی از آنها ترخیص شده و برای 2 محموله دیگر به 49 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
 
مدیرعامل شرکت مترو به پله برقی ایستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: وقتی کارهای مربوط به یک ایستگاه به پایان می‌رسد پله‌ها برای سفارش ساخت باید اندازه‌گیری شود کهاین امر به زمان احتیاج دارد ولی برای ایستگاه‌هایی که پله‌های مناسب موجود باشد احداث پله‌ها را انجام می‌دهیم.
 
درویش در بخش دیگری از سخنان خود درباره موضوع آلودگی هوای مترو تهران، اظهار داشت: در مترو تهران هیچ‌گونه آلودگی وجود ندارد مگر در مواری که به دلیل انجام عملیات عمرانی آلودگی از نظر وجود گرد و غبار وجود داشته باشد که در این مورد سعی شده با چیدن دیوار در ورودی‌ ایستگاه درحال ساخت از داخل شدن گرد و غبارها به داخل ایستگاه‌ها جلوگیری شود.
 
وی افزود: قرار است 100 واگن جدید به خطوط مترو تهران افزوده شود و تا پایان سال ایستگاه‌های باقی مانده از خط 4 را به بهره‌برداری برسد.
 
مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز با حضور در این مراسم، گفت: امیدوارم مترو تهران در بخش عملیات اجرایی و حمل مسافر بتواند از بودجه‌ها و اعتباراتی که از سوی مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران پیش‌بینی شده استفاده کند و کار توسعه مترو با سرعت پیش برود.

/ 1 نظر / 78 بازدید
بردیا

این هم خوبه البته اگه حرفاشون حرف باشه[دست][گل]