ماجراهای سرزمین نارنیا: شاهزاده‌ کاسپی

چهار جوان انگلیسی تبار بازیگران نقش اول این فیلم هستند که به برادران پوین سون لقب گرفته‌اند. کوچک‌ترین برادران پوین‌سون، جورج هنلی 12 ساله است که در نقش لوسی بازی می‌کند و اولین کسی است که در سفر به سرزمین افسانه‌ای نارنیا، با شیر پرهیبت اصلان روبه‌رو می‌شود. اسکندر کانز 16 سال دارد و در نقش ادموند بازی می‌کند؛ وی در ابتدای فیلم از روی خودخواهی به برادران خود خیانت می‌کند. آنا پاپلول در نقش سوزان، خواهر بزرگتر است و تصمیم‌های مهمی را می‌گیرد. ویلیام موزلی 20 ساله در فیلم اول در نقش برادر بزرگتر بازی می‌کرد اما در فیلم جدید در نقش آلتزا، پادشاه سرزمین نارنیا است.

داستان فیلم به این صورت است که چهار برادر و خواهر به سرزمین نارنیا احضار می‌شوند. فرمانروای جوانی(بن بارنز) در آن سرزمین بر تلمارین ها(انسان‌هایی از نژاد کوتوله) حکومت می‌کند که موفق شده است حکومت را از چنگ حاکم بی‌رحم لرد میراز (سرجیو کاستلیتو) برباید. سرزمین نارنیا سرزمین دیگری شده است که گویی عصر طلایی بر آنجا حکم فرماست. حیوانات و موجودات افسانه‌ای سخنگو که در سرزمین نارنیا دیده می‌شوند بسیار جالب هستند. آن‌ها به همراه کوتوله‌ی شجاع ترومکین، موش جسور سخنگو ریسیپی و کوتوله‌ی سیه‌چرده نیکابریک دست به دست هم می‌دهند تا به چهار برادر کمک کنند که ابهت و شکوه از دست رفته را به سرزمین جادویی بازگردانند.

فیلم اول ماجراهای سرزمین نارنیا با یک آهنگ ملایم شروع می‌شد تا اینکه آهنگ فیلم با رسیدن به صحنه‌های مبارزه شدت می‌گرفت؛ اما در فیلم جدید شاهزاده‌ کاسپی، در تمام طول فیلم آهنگ‌های حماسی و پرهیبت نواخته می‌شود. آدامسون می‌گوید: سعی ما بر این بوده است که این فیلم را به صورت حماسی به جلوه بکشیم، اگرچه صحنه‌های آغاز فیلم خیلی حماسی به‌نظر نمی‌رسد اما با رسیدن به نقطه‌ی اوج فیلم واقعاً حماسی می‌شود. قسمت‌های مختلف این فیلم را در کشور‌های مختلف جهان گرفته‌ایم. در این فیلم از کاخ‌ها و قلعه‌های مختلفی برای قوم کوتوله‌ی تلمارین بهره گرفته‌ایم. این فیلم پر است از سبک‌های نو. فیلم جدید شاهزاده‌ کاسپی مانند فیلم اول خیلی بچگانه به‌نظر نمی‌رسد و نسبت به فیلم اول غم‌انگیزتر است زیرا چهار برادر نقش اصلی فیلم بزرگتر شده‌اند.

آندرسون، کارگردان این فیلم، برای انتخاب مناسب‌ترین مکان‌ها برای فیلم‌برداری، هر 5 قاره را زیر پا گذاشته است و در نهایت کشور‌های نیوزیلند، جمهوری چک، اسلوونی و مجارستان را برای این کار برگزیده است.

ریچارد تلور، طراح صحنه‌ی فیلم شاهزاده‌ کاسپی اهل نیوزیلند است و می‌گوید بیش از 600 زره و جنگ‌افزار برای ساکنان سرزمین نارنیا، کوتوله‌های تلمارین تهیه کرده است که 200 زره، 200 شمشیر، 100 نیزه، 250 سپر و 55 تیرکمان را شامل می‌شود.

بیش از 1042 طراح صحنه و لباس در این فیلم مشارکت کرده‌اند. اریس موسدن می‌گوید برای طراحی لباس کوتوله‌های تلمارین در این فیلم از اپرای الگرکو الهام گرفته است.

اسکندر کانز، که در نقش ادموند پوین‌سون بازی می‌کند نسبت به زمانی که در فیلم ماجراهای سرزمین نارنیا: شیر، عجوزه و گنجه‌ی لباس‌ها بازی می‌کرد در فیلم جدید ماجراهای سرزمین نارنیا: شاهزاده‌ کاسپی 25/16 سانتی‌متر قدبلندتر شده است.

/ 2 نظر / 144 بازدید
امید امینی

سلام مازیار عزیز اطاعت امر شد و لینکت رو با نامی که خواسته بودی تو وبلاگم گذاشتم. یا علی

aliyeh

سلام طبق گفته‌های آقای مهندس احمد علی‌ هراتی نیک‌ صنایع فولاد، بزودی کارخانه‌های ذوب آهن باید درشون را ببندند زیرا دولت نرخ برق را برای کارخانه‌ها بالا برده است، و ما بهیچ وجه با آهن آلات وارد شده نمیتوانیم رقابت کنیم. ما اگر کوره‌های بهتری داشتیم بهترین آهن دنیا را میتونستیم تولید کنیم. اما متأسفانه همینطور که آقای هراتی نیک‌ گفته ما بخاطر لج کردن دولت با دنیا و تحریم‌های مختلفه، آهن را با هزینهٔ خیلی بالا تولید می‌‌کمنیم. بهترین نفت را داریم ولی‌ نمیتونیم تصفیه کنیم. بهترین سنگ آهن را هم داریم ولی‌ باید از خارج آهن بیاوریم .