نیاز‌مندی ها

نیازمندی ها - یاس سه رنگ

نیازمندی‌ها

اختلاف ساعت

 1- اختلاف ساعت شهر های مهم جهان با تهران را می‌توانید در پایگاه مرکز اطلاعات فنی ملاحظه بفرمایید. در این پایگاه ملاحظه می‌فرمایید چند ساعت یا نیم ساعت شهر مورد نظر شما از تهران عقب‌تر یا جلوتر است.

۲- این پایگاه حاوی اطلاعاتی همچون ساعت تهران، ساعت چهار شهر مهم اروپا، ساعت شهر‌های مهم آمریکا و کانادا، ساعت چند کشور آسیایی و کشور‌های همسایه است. در پایین صفحه نیز در یک نقشه اختلاف مناطق مختلف زمانی نشان داده شده است.

 3- ساعت شهر های مختلف جهان. شهر هایی که با علامت ستاره مشخص شده اند، در آن ها در بهار و تابستان، یک ساعت به جلو کشیده می‌شود.

 اوقات شرعی

 1- طریقه‌ی کار با این نرم‌افزار بدین صورت است که ابتدا روز و ماه را در قسمت مربوطه وارد می‌کنید؛ سپس با انتخاب یکی از مراکز استان‌ها، زمان اذان و طلوع و غروب خورشید در آن مرکز استان را مشاهده می‌کنید.

2- یکی از استان‌ها را از روی نقشه و یا به کمک منوی کشویی انتخاب کنید تا زمان اذان صبح، ظهر، عصر، مغرب و نیز طلوع خورشید، غروب خورشید و نیمه‌شب شرعی در 24 ساعت جاری نمایش داده شود.

 3- در پایگاه شرکت پژوهش و فنآوری پتروشیمی اوقات شرعی تهران در 30 روز آینده نشان داده می‌شود. توجه داشته باشید درج روز، اشتباه صورت گرفته است و با تاریخ روز مربوطه سازگاری ندارد.

 4- اوقات شرعی مشهد مقدس در هر روزی که مدّ نظرتان است را به دست می‌دهد. ماه و روز را از منو‌های کشویی انتخاب نموده، بر روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید.

 آب و هوا

 1- در پایگاه شهید آوینی وضعیت آب و هوای 40 شهر ایران شامل مراکز استان‌ها و چند شهر دیگر به صورت روزانه به روز می‌شود. با انتخاب نام شهر مورد نظر خود از جدول می‌توانید وضعیت آب و هوایی آن شهر را در روز جاری مشاهده کنید.

  2- به کمک پایگاه سازمان هواشناسی کشور می‌توانید از وضعیت جوی و دمایی اغلب شهر‌های داخلی و برخی از شهر‌های مهم خارجی مطلع شوید. برای مطلع شدن از وضعیت آب و هوایی شهر‌های کشور، در نقشه‌ی ایران بر روی محدوده‌ی استان مورد نظر کلیک کنید. به این ترتیب با ظاهر شدن نقشه‌ی استان مورد نظر وضعیت جوی شهرستان‌های مختلف استان را مشاهده می‌کنید. با کلیک کردن بر روی نام شهر‌هایی از استان که کلیک‌خور هستند جزئیات مبسوط‌ تری از قبیل دمای کنونی، وضعیت جوی، پدیده‌های جوی، سرعت و جهت باد، کمینه و بیشینه‌ی رطوبت و دما را ملاحظه کنید. چنانچه به اطلاعات جوی شهر‌های خارجی نیاز دارید، از منوی آبشاری سمت چپ صفحه می‌توانید شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  3- امکان دیگری که پایگاه هواشناسی کشور به دست می‌دهد اطلاع یافتن از پیش‌بینی‌ هایی است که در مورد وضعیت جوی استان‌ها برای سه روز آینده انجام شده است.

 4- پایگاه جستجوی آی آر پارس یکی دیگر از پایگاه‌های ارائه‌دهنده‌ی وضعیت آب‌و‌هوایی است. کافی است نام شهر مورد نظر خود را با حروف انگلیسی وارد کنید. کارآیی این پایگاه فقط محدود به برخی از شهر‌های بزرگ ایران است.

5- دمای شهر‌های مختلف ایران برحسب درجه‌ی سانتی‌گراد و فارنهایت و نیز وضعیت جوی و سرعت و جهت باد در صورت وجود در قالب یک جدول نشان داده می‌شود.

  6- پیش‌بینی آب و هوای روز آتی کشورهای همسایه را بر روی نقشه مشاهده می‌کنید.

قیمت سکه و طلا و نرخ ارز

۱- در پایگاه مثقال، قیمت طلا در بازار‌های جهانی و بازار ایران و نیز قیمت سکه در بازار ایران بر حسب تومان ارائه می‌شود. شیوه‌‌ی ارائه‌ی نرخ کالاهای اساسی(گندم، ذرت، بنزین، نفت خام، ...) نیز بر حسب دلار است. جداول بعدی پایگاه مثقال مربوط به ارز‌های جهانی و قیمت خرید و فروش آن می‌باشد. شایان ذکر است به‌روز‌رسانی این پایگاه، هر 3 دقیقه یکبار انجام می‌گیرد.

2- خبرگزاری آفتاب نرخ ارز، سکه وطلا را در بازار روز جاری به اطلاع می‌رساند.

 3- صرافی پورحاجی حداد وشرکاء

 4- پایگاه گمرک جمهوری اسلامی ایران، قیمت یک اونس طلا یا نقره را برحسب یورو و نرخ ارز‌های جهانی در مقایسه با ریال را در هفته‌ی جاری نشان می‌دهد.

5- اطلاعات مربوط به نرخ 6 ارز مهم جهان و چگونگی کاهش یا افزایش قیمت خرید و فروش آن‌ها در روز جاری و آمار مربوط به 2 سال گذشته را به استحضار می‌رساند. از دیگر امکانات پایگاه بانگ پاسارگارد، سیستم مبدّل ارز در نوار قسمت راست صفحه است.

6- نرخ ارز و قیمت سکه، طلا، نقره، نفت خام به ریال در پایگاه سونی کارد ارائه می‌شود. کلیه‌ی ارقام مربوط به روز جاری می‌باشند.

 7- بانک ملی ایران، اطلاعات مربوط به نرخ خرید و فروش ارز و نرخ برابری ارزها را ارائه می‌دهد. اطلاعات این پایگاه از روز جاری تا 20 سال قبل را شامل می‌شود.

 8- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نرخ ارز‌ها به همراه نمودار مربوط به کاهش و افزایش قیمت آن‌ها را ارائه می‌دهد.

 9- پایگاه تجارت ایران، جدولی از برابری‌های 19 نوع ارز با ریال ایران را به صورت هفتگی ارائه می‌کند. همچنین این پایگاه قیمت سکه و قیمت یک گرم یا یک مثقال طلا یا نقره را به‌دست می‌دهد.

 10- این پایگاه ابزاری است برای اطلاع از برابری‌های ارز‌های مختلف از جمله ریال با یکدیگر.

 11- نرخ سکه و طلا در پایگاه نیازمندی‌های تهران.

 12- قیمت طلا در بازار لندن و اخبار مربوط به آن را در این پایگاه بخوانید.

 13- در پایگاه تجارت جهانی ایرانیان وابسته به صدا و سیما، قیمت سکه و طلا و نرخ ارز‌ها زیر‌نویس شده است.

 14- در پایگاه وزارت بازرگانی ایران، قیمت سکه(به هر چهار صورت)، طلا و ارز آورده شده است.

/ 0 نظر / 28 بازدید