توافق سه جانبه آلمان، ایتالیا و ایران برای ساخت شهر آفتاب

حسین کلخورانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص مشخص شدن سرمایه‌گذار شهر آفتاب گفت:هنوز سرمایه‌گذار این پروژه قطعی نشده است.
مدیر عامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهر تهران ادامه داد: در حال مذاکره با یک مجموعه آلمانی برای طراحی، یک شرکت ایتالیایی برای ساخت و مجموعه داخلی هستیم.
وی خاطرنشان کرد:اگر مشکلی پیش نیاید هفته آینده پیش قرارداد این پروژه بسته خواهد شد.
وی در خصوص تجهیز کارگاه پروژه شهر آفتاب گفت: در صورت تامین زیرساخت‌ها همانند آب و برق، تجهیز کارگاه را از مهر آغاز خواهیم کرد.
کلخورانی اظهار داشت: سرمایه‌گذاران در این بخش حدود هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهند کرد، البته میزان سرمایه‌گذاری‌ها متفاوت است.
وی در خصوص ساخت کل پروژه شهر آفتاب گفت: کل پروژه شهر آفتاب ظرف مدت 4 سال از زمان شروع عملیات عمرانی ساخته و آماده بهره‌برداری می‌شود.
به گفته مدیر عامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهر تهران، حداقل هزینه‌ها با توجه به تورم موجود 20 الی 30 درصد افزایش می‌یابد.
کلخورانی با اشاره به ساخت نمایشگاه بین‌المللی کتاب در این مجموعه گفت: در برنامه‌ریزی انجام شده سالن‌ها زودتر افتتاح می‌شود.
مدیر عامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهر تهران با اشاره به کلنگ‌زنی نمایشگاه بین‌المللی تهران در دی سال 85 گفت: هنوز ساخت نمایشگاه بین‌المللی آغاز نشده است.
به گفته کلخورانی، طراحی این پروژه انجام شده است.
به اعتقاد کلخورانی، حجم سرمایه‌گذاری در پروژه شهر آفتاب بسیار بالاست و سرمایه‌گذار در این زمینه محدود است.

به نقل از خبرگزاری فارس

/ 0 نظر / 44 بازدید