تعارضی بین نان سنتی و صنعتی وجود ندارد

وی خاطرنشان کرد : وضعیت آینده نان‌های سنتی و محلی تولید شده در استان‌های مختلف کشور با توجه به تلاش برای صنعتی شدن فرآیند تولید نان سامان داده خواهد شد. بر اساس برنامه‌های ما در صنعتی شدن پخت نان برای هر منطقه جغرافیایی و هر استان تولید نان محلی آن منطقه مدنظر قرار دارد.

معاون وزیربازرگانی عدم در اختیار داشتن فضاهای مدرن و مطابق با استانداردهای روز دنیا را از جمله عوامل موثر کاهش کیفیت نان سنتی دانست و اظهار داشت : تحقیقات مختلف گویای این واقعیت است که دربرخی از واحدهای نانوایی به دلایل عدیده ای از جمله نداشتن اطلاعات دقیق و به روز و استفاده از ابزارهای سنتی  مسبب تولید نان با کیفیت پایین می شود ، بنابراین نیاز به بازنگری و بازسازی  در این واحدها احساس می شود.

وی با تاکید براینکه باید تغییرات اساسی در نحوه پخت نان سنتی ایجاد شود، ادامه داد : باید با انجام  برنامه‌ریزی دقیق و برگزاری کلاس های آموزشی افزایش مهارت نانوایان جهت استفاده افراد شاغل در نانوایی ها  درراستای ارتقای کیفیت نان سنتی  حرکت کرد .

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: واحدهای تولید نان باید با جدید ترین مطالب مؤثر در ارتقای کیفیت نان آشنا باشند و از ماشین آلات جدید و با فناوری بالا در تولید نان استفاده کنند.

علیخانی ضمن بیان اینکه بهسازی نانوایی ها، به نوعی  استانداردسازی محیط های تولید نان است  ، می گوید : فرهنگ سازی نقش مهمی در پیشبرد اهداف اصلاح الگوی نان در کشوردارد و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی با تغییر عادات غذایی مردم بتدریج به دلیل پایین بودن میزان ضایعات و قدرت ماندگاری بیشتر خود به استفاده از نان های صنعتی تمایل خواهند داشت.

خبر آنلاین

/ 1 نظر / 80 بازدید