کوچک ترین مار جهان

این نویسنده که خود را مارگارت نایت معرفی کرده است می پرسد چگونه این مرد به خود جرات داده به اینجا بیاید و نام همسر خود را بر روی یک مار بگذارد؟
گروه تحقیقاتی هجز کوچکترین مارمولک جهان را در جمهوری دومینکن و کوچکترین قورباغه را در کوبا کشف کرده اند.
هجز اولین کسی بود که مشاهدات و نتایج آزمایشی ژنتیکی بر روی این مار را در مجله "
Zootaxa
" منتشر کرده است. این مار در زمان بلوغ کامل کمتر از چهار 10 سانتی متر طول دارد.
هجز در گفت و گو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت واکنشهای خشمگینانه اهالی باربادین را درک می کند، اما براساس روال علمی تعیین شده ، اولین کسی که توصیف کاملی از یک گونه ارایه می کند کاشف آن تلقی می شود و نام علمی برای آن موجود انتخاب می کند.
وی افزود گونه های تازه کشف شده برای بومیان کاملا شناخته شده اند و این نام گذاری به کارهای تحقیقاتی در آزمایشگاه برای تعیین نمودار ژنتیکی اشاره دارد. در این تحقیق، دو نمونه مورد بررسی در سالهای 1889 و 1963 کشف شده اند.
وی افزود هیچ ادعای کذبی وجود ندارد.
دامون کوری رییس انجمن خزنده شناسی کاراییب اذعان کرد هجز اولین کسی است که به طور علمی به بررسی و توصیف این مار پرداخته است اما این "کشف" باعث می شود بومیان ناآگاه و بی سواد به نظر آیند.
او معتقد است این کشف این تصور را ایجاد می کند که مردم اینجا وابسته به خارجیانی هستند که بیایند و چیزهایی را که در حیاط خلوت خودمان وجود دارد، به ما نشان دهند.
کارل واتسون تاریخ دان و پرنده شناس دانشگاه وست ایندیز در باربادوس گفت اینکه حیوانات بسیار کوچک یا بسیار بزرگ مردم را شگفت زده می کند یک چیز معمول است.
واتسون افزود شاید مردم بیش از حد واکنش نشان داده باشند و این ملی گرایی است که کمی از حد خارج شده است.
هجز نیز واکنشی افراطی مردم را تایید کرد و گفت " مارها حقیقتا کاری به سیاست ندارند."

/ 2 نظر / 10 بازدید
آفرین

کوچیک و بزرگ نداره باز هم ترسناکه[ناراحت] لینک شدید[لبخند]